Apple Intelligence: Ne keressünk Mac Help válaszokat (sem)…
(január 7.)
Érdekes vélemény jelent meg az Apple Intelligence reklámjaival kapcsolatosan: mivel több olyan hirdetés is készült, amelyben valaki teljesen elfelejtett egy másik embert, de az információ morzsák alapján az Apple Intelligence kisegítette, egyfajta ál-figyelmes hazugságforrásnak állítva be a technológiát. (Nyilván ez csak reklám, és a valóságban úgysem működne ilyen gyorsan és ezzel az eredménnyel - nyugtathatjuk magunkat.)
De lássuk, vajon az Apple ráerősített-e arra, amiben egykor a legjobb volt, mégpedig a vásárlók professzionális támogatására? Egy ártatlan System Settings / Rendszerbeállítások kalandozás során véletlenül az ember esetleg bekapcsol olyasmit, amiről nem tudja, hogy pontosan mi az, majd arra lesz figyelmes, hogy a TV alkalmazás egy produkció lejátszása közben elkezdi angol nyelven mesélni, hogy mit is látunk. A funkciót a program Accessibility / Kisegítő lehetőségek felületén az Audio Descriptions / Audioleírások pontja alatt tudjuk bekapcsolni és persze kikapcsolni is, de ez nem olyasmi, amire a kíváncsi felhasználó visszaemlékszik.
Micsoda szerencse, hogy van az Apple Intelligence, ahol körülírjuk a problémát, és várjuk a megoldást! Rákérdeztem hát Sirinél, hogy miként lehet kikapcsolni a beszélt leírást a TV alkalmazásban. Az ember azt gondolná, hogy a nagy méretű szöveges modelleken alapuló intelligenciát az Apple a Mac Help szövegén edzette, ehelyett nem jön válasz a kérdésre, de a Siri alak felajánlja, hogy a weben kereshet vagy megkérdezhetjük a ChatGPT-t is. (A ChatGPT első ilyen jellegű használatakor néhány lépésen végig kell menni, és nem a szokásos webes vagy a saját alkalmazáson belüli tartalom jelenik meg, hanem úgy kapunk választ, mintha Sirit kérdeztük volna.)
A ChatGPT nincsen kiképezve a Mac Help szövegére, de szemben az Apple saját megoldásának totális sötétségére, annyiban segít, hogy a rendszerek általában Audio Description vagy Descriptive Audio néven illetik az ilyen funkciót, tehát erre kell keresni. És valóban: az Audio Description szövegre keresve megvan a beállítás, és ki lehet kapcsolni a funkciót. Ehhez persze ki kellett szűrni a hosszabb szövegből, hogy körülbelül mi lehet a megoldás, de a ChatGPT képes volt értelmezni, hogy mi a kérdés, mi a felhasználó problémája, és bár konkrét választ nem adott, de segített megadni az irányt a megoldáshoz.
Néhány további, egyszerűbb kérdéssel is próbáltam ostromolni az Apple Intelligence szuper képességeivel kibővített Sirit, de nem tudhattam meg, hogy hogyan ellenőrizzem egy lemez fájlrendszerét vagy szerkesszek egybe két PDF iratot.
A kiábrándító valóság az, hogy az Apple az előtt alkotott híreket részben fiktív módon tömörítő technológiát, hogy legalább a saját rendszerinek használatáról rendelkezésére álló részletes tudást beépítette volna a technológiába, és az informatikailag legfelkészületlenebb, egy kedves ügyfelünket idézve „amerikai háziasszony” nyelvezetének megfelelő kérdésre is pontos és profi választ tudna adni ezzel kapcsolatosan. Pedig az Apple Intelligence gyakorlatilag nulladik lépése pont az lenne, hogy teljesen amatőr kérdésekre tudna megfelelően értelmezett választ adni. Ez sok felhasználónak segítene mindennapi problémák során.
Matthew Facciano a hazugság és az Apple Intelligence viszonyáról…
Adam Engst az Apple Intelligence érdekes tartalmú reklámjairól…
A HeyDingus.net blogja szerint az Apple hazugságra biztat…
A Hacker News oldalon hiányolják a pozitív üzenetet a technológiával kapcsolatban…
Megjelentek a gyárilag felújított iPhone 15-ök az európai piacokon
(január 7.)
December végéig iPhone 12, 13 és 14 modellekkel volt tele az Apple refurbished piaca Európában. A jellemzően túlárazott, gyárilag felújított telefonok nem elkeltek, hanem a Lightning csatlakozó „betiltása” miatt az Apple nyilván más piacokon próbál velük szerencsét. Az előző szériás telefonok és termékek kapcsán az Apple szerencsétlen gyakorlata, hogy nem veszi figyelembe a termékfrissítést, hanem az adott termék új árához képest ad valamennyi kedvezményt, amely nyilván modellváltást követően már nem olyan vonzó, mint amikor aktuális a termék. Az iPhone 15 széria gyors bevezetése vélhetőleg azért következett be, mert az Apple nem akarta üresen hagyni ezen áruházának felületét. Az ár azonban itt sem átütő: nagyjából 40.000 Ft a kedvezmény a teljesen új, kereskedelmi kiszerelésű termék listaárához képest. A reggeli bemutatást követően látványosan meg is csappantak a pro modellek egyébként: a német áruházban csak iPhone 15 modellek maradtak, az iPhone 15 Pro és iPhone 15 Pro Max készlet délutánra teljesen le is ürült, vagyis úgy tűnik, hogy Európa gazdagabb országaiban is van igény a kedvezőbb árú készülékekre.
Az iPhone 15 és iPhone 15 Plus termékvonal…
LG Display: iPhone paneleket gyártanak az iPad Pro panelek helyett
(január 6.)
A The Elec nevű koreai szaklap arról számolt be, hogy az LG Display átalakította gyártósorait iPhone OLED panelek gyártására, mivel az iPad Pro modellek iránti igény olyan mértékben mérséklődött, hogy az Apple radikálisan visszavágta a megrendeléseit az idei évre, a szerződés szerinti panel mennyiséget azonban természetesen átveszi az amerikai cég, de nem iPad Pro kijelzőt, hanem iPhone kijelzőt vásárol inkább.
Az Apple 2024. tavaszán frissítette az iPad Pro modelleket, és mind a 13, mind a 11 hüvelykes verzió az iparág legfényesebb OLED paneljét kapta meg, köszönhetően az Apple által kidolgozott tandem OLED technológiának. Az iPad Pro termékvonal azonban az évek alatt elképesztően drága lett, szakértők szerint részben az OLED panelek ára miatt - ez arra késztette az Apple-t, hogy az utolsó pillanatban hagyja ki a második kamera lencsét a termékből, amely okán a hátoldalon lévő fekete érzékelők egyike csak egy műanyag zárlap, míg a LiDAR az egyik korábbi kameralencse helyére került. A visszavágás nem kicsi: az Apple 10 millió eladásra számított 2024-ben az új modellekből, ám a tényleges eladás a Display Supply Chain Consultants (DSCC) októberi becslése szerint mindössze 6,7 millió darabot ért el az év végéig kalkulálva.
Az LG Display előrelátó volt, és 1,5 milliárd dollárnyi wonért kialakított gyártósorát minimális erőfeszítéssel tudja módosítani úgy, hogy másfajta kijelzőt tudjon gyártani, például az iPad Pro 13” kijelzője helyett iPhone kijelzőket.
Érdekesség azonban, hogy az iPhone OLED panelje és az iPad Pro OLED panelje másféle alapanyagokból készül, vagyis az LG Display nagyon előrelátó volt a tervezés során. Az Apple a tavalyi 51,8 millió helyett az idei évre előzetesen tervezett 64-65 millió helyett 70 millió darab iPhone OLED panelt vásárol majd az LG Diplay-től, hogy az elmaradt iPad Pro kijelző igények miatt kárpótolva legyen. A koreai gyártó egyébként annyi iPad Pro panelt gyártott, amely szakértők szerint még február végéig is elég lesz az Apple számára, vagyis addig egyetlen darab új panelt sem kellene gyártaniuk.
Egyes források szerint az Apple az iPad mini és iPad Air modellek esetén is tervezett OLED váltást, de az igények gyengesége miatt a megtérülési idő kitolódhat, és ezen frissítések 2025 helyett 2026-ra tevődhetnek. A MacBook Pro 14” és 16” esetén is konszenzus van a szakmában arról, hogy idén szinte biztosan nem várható OLED panel váltás.
Az Apple a fejlesztéseket az utóbbi időben nem lineáris fejlődési irányként fogja fel, hanem sok esetben áremeléssel járnak ezek együtt. Az iPhone modellek mellől pár éve azért hagyta ki a cég a fülhallgatót és a töltőt, hogy az OLED váltás miatti 50 dolláros plusz költséget ellensúlyozza. Az iPhone OLED panelek már olcsóbbá váltak, de sem a kivett kiegészítőket, sem az 50 dollár árcsökkentést nem kapták meg a vásárlók. Az iPad modellek esetén az utóbbi időszakban a tárhely növelése áremeléssel járt együtt (iPad mini), és az OLED panelek megjelenése is 100 dollárral/euróval fokozta az iPad Pro termékek induló árát. Az indokolatlanul sok típussal és betegesen sok modellel túlreprezentált iPad termékvonal pedig már hosszú évek óta gyengélkedő forgalmat produkál, az Apple azonban nem érzett még rá arra, hogy milyen irányba lehetne tovább vinni a termékcsaládot. Az is nyilvánvaló, hogy az iPad Air 13” a felhasználók egy részében riválist jelent az iPad Pro 13” modellre, amely még tovább gyengíti a drágább, OLED paneles verzió forgalmát és az Apple fejlesztéseinek megtérülését is elodázza.
A MacRumors.com írása a témában…
Érkezik az OWC Thunderbolt 5 Hub
(január 5.)
Az OWC hasznos elosztó egységet kínál a Thunderbolt 5 alapú Mac gépekhez, hogy azok még több eszköz egyidejű csatlakoztatására legyenek képesek, egyúttal értékes töltési teljesítményt is biztosítva a mobil gépek számára. Az OWC Thunderbolt 5 Hub továbbá külső kijelzők támogatását is biztosítja, valamint lefelé kompatibilis a Thunderbolt 4 és Thunderbolt 3 alapú Mac gépekkel is. Egy kreatív munkahely alapvető tulajdonsága, hogy a Mac mellé számos külső kiegészítő csatlakoztatása iránt merül fel igény: tárhely megoldások, hálózati eszközök, kártyaolvasók, külső kijelzők. Ezek közül pedig általában a magasabb minőségű termékekre esik a választás, amelyek gyorsaságát a Thunderbolt kapcsolat biztosítja.
A Mac mini M4 Pro modellek és a MacBook Pro M4 Pro és M4 Max széria is 3-3 darab Thunderbolt 5 kaput tartalmaz, amely hamar elfogy, ha több eszközt is csatlakoztatunk. Erre az eshetőségre nyújt hasznos megoldást az OWC Thunderbolt 5 Hub, amelynek használatával a Mac saját Thunderbolt kapuit is kímélhetjük, illetve az OWC Dock Ejector alkalmazás segítségével egyszerűbbé tehetjük a leválasztási folyamatot: nem kell külön-külön küzdenünk a lezárás alatt álló folyamatokban lévő lemezek lecsatolásával, ezt a műveletet az alkalmazás elvégzi helyettünk egy dinamikus lépés formájában. Az OWC Thunderbolt 5 Dock a technológia elméleti maximumát, 80 Gb/s adatátviteli sebességet kínál a tárhelyek, kártyaolvasók, hálózati megoldások számára, amely sávszélességet 120 Gb/s átvitelre képes fokozni kijelző csatlakoztatás esetén - ekkor 40 Gb/s dedikáltan a kijelzők számára áll rendelkezésre, így a kijelző kapcsolat mellett sem szűkül az adatátvitel, ugyanakkor a kijelzők számára is elérhető az akár 8K felbontás. Az egységhez Thunderbolt 5 alapú Mac esetén három darab 8K kijelzőt csatlakoztathatunk. (Kettő 8K kijelzőt 120 Hertz frissítési rátával, három 8K kijelzőt 60 Hertz frissítési rátával tud kiszolgálni a termék.) Köszönhetően a lefelé kompatibilitásnak, az elosztó együtt használható a Thunderbolt alapú iPad Pro modellekkel, valamint az USB-C kapcsolattal rendelkező iPad Air és iPad mini modellekkel is - értelemszerűen ezeknél kisebb sávszélesség mellett.
A OWC Thunderbolt 5 Hub…
Tim Cook 1 millió dollárral támogatja az elnöki beiktatást
(január 3.)
Magánvagyonából, az Apple-től teljesen függetlenül ajánlott fel 1 millió dollárt Tim Cook, az Apple ügyvezetője Donald Trump elnök 2025. január 20-i beiktatási eseményére. Bár maga a beiktatás az elnöki feladatkör része, szövetségi hatáskör, egy ideje már presztízs a komolyabb gazdasági szereplők számára, hogy anyagi részt vállalnak az esemény költségeiből, ezzel mintegy fokozva részüket a közteherviselésből. Nyilván másfajta üzenete is van ennek a típusú támogatásnak, és a Tim Cook vezette cég az 2016-2020. közötti időszakban is számíthatott a Trump adminisztráció támogatására.
Most több olyan ügy is zajlik, amit a demokrata kormányzat indított el az Apple-lel szemben, és a cég számára kedvezőtlen, Cook pedig minden bizonnyal arra számít, hogy Amerika versenyképességének javítása érdekében lepattintják az igazságügyi minisztérium vizsgálatát, és akár törlik a Masimo véroxigénszint-mérés miatti pereskedése okán bevezetett átmeneti korlátozásokat a céggel szemben. Emellett az Department of Justice trösztellenes vizsgálatot is folytat az Apple ellen, mert a vád szerint az Apple a versenyt torzító piaci magatartást folytat a platformjain.
Bár Donald Trump megválasztott elnök még nem gyakorol semmiféle hatalmat, az már most látszik, hogy egészen más vezetői kultúrát fog képviselni a gazdaság szereplőivel, mint elődje. Míg a Joe Biden vezette adminisztráció esetén a politikaformálók a mély állam ismert vagy ismeretlen szereplői voltak, a Trump-féle nyitott, a maga nyers stílusában őszintének is mondható kommunikációs stratégiája nyomán a gazdasági életre hatást szeretnének gyakorolni azok az arcukat felvállaló üzletemberek és ismert gazdasági szereplők, akik az Amerikai Egyesült Államokban tényleges foglalkoztatók és a gazdaság motorjai. Ez az oka, hogy Donald Trump mellől elválaszthatatlan kellékké vált Elon Musk (Tesla, SpaceX, Boring Company), valamint az Amazon, a Meta, az Uber, az OpenAI, a Goldman Sacks, a Bank of America, a Coinbasr, a Toyota, a Ford, az AT&T, a Black & Decker, a Charter Comminications és számos más cég vezetője is felkereste a megválasztott elnököt, illetve anyagi támogatást biztosított a beiktatási eseményre.
A MacRumors.com összefoglalója a témában…
Donald Trump második beiktatásáról szóló szócikk a Wikipedia oldalon…
Donald Trump első beiktatásáról szóló szócikk a Wikipedia oldalon…
Apple: Az EU további nyomása adatvédelmi aggályokat vet fel
(január 2.)
A Facebook portált is üzemeltető Meta Platforms Inc. úgy szeretne több szoftveres funkcióhoz hozzáférni az iOS rendszereken, hogy az Európai Unió versenyjogi aktivitása mögé rejtőzik, az Apple szerint azonban a cég által képviselt adatvédelmi irányelveket merőben aláásná, ha a Meta részére kiszolgáltatnák az ügyfelek adatait. Érdekes helyzetet hozott a december közepe ezen a téren, ugyanis egyértelmű, hogy az Európai Bizottság illetékes hatósága nem feltétlenül versenypárti, inkább Apple ellenes. Már eddig is komoly hátrányra kényszerítette az európai felhasználókat azzal, hogy az Apple-nek teljesen át kell gondolnia számos szolgáltatásának jogi hátterét vagy éppen funkcionalitását, hogy az egyrészt megfeleljen az EU-s előírásoknak, másrészt biztonságos is maradjon - számos esetben ezt úgy érik el, hogy egyszerűen nem érhetőek el Európában a funkciók, ami nem éppen előremutató, ha az Európai Unió versenyképességének növelése a cél.
Most azonban olyan abszurd helyzet állt elő, hogy nem egy szegény elnyomott európai szoftverfejlesztő panaszolta be az Apple-t, amiért az saját erejéből elért piaci pozícióját védi, hanem a kicsinek sem és európainak sem nevezhető Meta állt be a trösztellenes vitorla mögé szelet kavarni. Mark Zuckerberg amerikai milliárdosnak a személyes adatok védelmét nem éppen a zászlóra tűző cégcsoportja ugyanis úgy véli, hogy hátrányban vannak azért, mert például az Apple alkalmazásokban lehetőséget ad az operációs rendszer arra, hogy az egyes alkalmazások és webes szolgáltatások ne tudják követni, hogy ki milyen lapokat keres fel, ott mennyi időt tölt el, stb.
Az Apple egyébként nem iktatja ki ezt a lehetőséget, vagyis ha túracipőt keresünk egy weblapon, akkor továbbra is mód van rá, hogy utána mindenhol túracipő hirdetésekkel bombázzanak minket, az Instagram túrázós képeket ajánljon, a Facebook túrás csoportok képeit dobja fel a falunkon, stb. De ha nem szeretnénk, hogy egy algoritmus ilyen módon meghatározza a böngészési élményünket, akkor van egy opció, hogy megkérjük az alkalmazást, hogy ne kövessen minket. Ez a célzott reklámokért busás pénzt elkérő Meta részére persze rossz, de az Apple ezt adatvédelmi kérdésnek, és ezáltal a platformjai egyik erősségének tekinti.
Kérdéses, hogy az Európai Unió, amely például az Apple Intelligence ijesztő rémképétől megvédi a digitális világra felkészületlen polgárait, vajon most miként reagál: az adatokat Európán kívüli szervereken tároló, elemző, választásokat befolyásolni képes Meta csoportnak ad igazat, vagy az Apple önzőnek nem mondható, valóban a felhasználók érdekeit képviselő adatvédelmi céljait tekinti követendőnek? A közelmúlt döntései alapján az rajzolódik ki, hogy az EU inkább hoz az Apple számára kedvezőtlen állásfoglalást, mint a felhasználók számára optimálisat. Egyelőre nem ismert, hogy mikor foglalkoznak a Meta panaszaival.
A Bloomberg összefoglalója a témában…
Január 18-án új kínai boltot nyit az Apple; Letölthető műalkotással
(január 1.)
Apple Hefei Vientiane City néven nyit új boltot az Apple Kínában, amely egy bevásárlóközpontban üzemelő pláza üzletként szolgálja majd az An’hui tartományban élő érdeklődőket. A tartományban ez az első Apple Store egyébként. A megnyitó 2025. január 18-án lesz, ám addig is letölthető egy különleges háttérkép, amely műalkotáson az Apple logót egy érdekes fa mintázatú művészeti grafika képezi.
Az Apple Hefei Vientiane City hivatalos lapja…
Megújult kivitelben: OWC Gemini Dual-Drive RAID Thunderbolt Dock
(december 30.)
Az OWC Gemini Dual-Drive RAID Thunderbolt Docking Station termék a nevének megfelelően egy olyan többlemezes tárhely rendszer, amely Thunderbolt kapuval rendelkezik, vagyis az Apple USB-C formátumú megoldását használja, amely 2016. óta standard minden újabb Mac gépen. A Thunderbolt kapu 40 Gb/s kétirányú adatátvitelt tesz lehetővé, amely ráadásul integrálja a DisplayPort 1.4 videó technológiát, és akár 27 Watt tápellátást is képes szállítani a USB Power Delivery szabványnak megfelelően. Az OWC Gemini Dual-Drive RAID Thunderbolt Docking Station termékbe akár kettő darab SATA III merevlemezt vagy szilárdtest meghajtót is beépíthetünk, vagyis a jelenlegi csúcsokat elérve akár 2 x 24 TB tárhelyet, 48 TB-os RAID0 tárhelyrendszert hozhatunk létre. Fontos előnye még a terméknek, hogy a két lemezhely különálló vezérlővel rendelkezik, vagyis ha nem RAID tömböt használunk, hanem simán meg van formázva a két meghajtó, akkor is kiaknázhatjuk a lemezek maximális sebességét, nem egy vezérlő küzd a két lemez jelentette igényekkel.
Ez azt jelenti, hogy mindkét SATA csatoló elméleti 6 Gb/s átvitelt kínál, amelyet olyankor aknázhatunk ki, ha SSD-t helyezünk az egységbe. Még izgalmasabb lehetőség a profik számára, hogy a kerregő merevlemezek helyett a modern U.2 csatoló felület támogatása révén akár gyors és hatalmas kapacitású SSD meghajtókat is beépíthetünk a termékbe. Az ipari felhasználásra alkotott U.2 tárhelyek árazása ipari mértékű, vagyis egy 30 TB körüli SSD több millió forintba kerül, az OWC U.2 Shuttle megoldása révén azonban U.2 formátumba, gyakorlatilag egy 3,5"-es SATA merevlemez méretébe van lehetőségünk négy darab M.2 NVMe SSD-t beépíteni, és ezeket akár egy lemezként formázva elképesztő kapacitású és sebességű meghajtót létrehozni. Az OWC Gemini tehát ezeket támogatja, így 4 TB-os SSD-kből akár 2 x 16 TB, 8 TB-os SSD-kből 2 x 32 TB, vagyis 64 TB gyors SSD tárhely hozható létre, amely egy mozgóképes stúdió számára igazi kincs. Az OWC Gemini tárhely megoldás az OWC U2 Shuttle használatával akár 2384 MB/s valós adatátviteli teljesítményre képes, amely alkalmas natív Apple ProRes RAW, R3D vagy Blackmagic RAW sávok akadásmentes visszajátszására is.
Egy dokkolónak előnyös vonása lehet még, ha a hátoldalán van pár hasznos csatlakozó: az OWC a lefoglalt Thunderbolt továbbadásán túl kettő darab USB-A szabványú (3.2), egyenként 10 Gb/s átviteli sebességű csatlakozót is elhelyezett a termék hátán. Ezek mellett található a 2,5 Gigabit Ethernet hálózati csatoló, amely rendkívül praktikus, ha vezetékes hálózatra is csatlakozni kívánunk a Mac géppel. Az OWC Gemini Dual-Drive RAID Thunderbolt Docking Station termék emellett natívan továbbviszi a Thunderbolt hardveres képességét a HDMI szabványú monitorok csatlakoztatására, amelyeket 8K felbontással akár 60 Herz képfrissítéssel képes meghajtani. Ennek segítségével akár egy 8K monitort is a rendszerbe iktathatunk. A HDMI kapcsolat teljesen natívan van biztosítva, vagyis nem kell szoftver telepítenünk, csak egy kompatibilis monitort csatlakoztatnunk megfelelő kábellel, és máris működik a kapcsolat.
Az OWC Gemini Dual-Drive RAID Thunderbolt Dock…
Az OWC U2 Shuttle megoldás négy darab NVMe SSD beépítésére egy 3,5" helyre
Műsorkészítő igényekre: Sonnettech Echo DV II PCIe foglalat többféle kivitelben
(december 27.)
A Sonnettech az iparági igényekre reagálva és azok trendjeivel lépést tartva alkotta meg az Echo II DV termékcsaládját, amelynek előnye, hogy úgy biztosít helyet kettő darab PCI Express 3.1 kártya számára, hogy mindkét kártya önálló Thunderbolt 3 kapcsolattal rendelkezik a Mac irányába, és az Apple Silicon alapú gépek ezt a sebesség többletet képesek is kiaknázni, mivel minden Thunderbolt kapunak önálló vezérlője van. A Sonnettech Echo II DV Thunderbolt Expansion System bármely Mac géphez akár élő műsorgyártó képességeket tud hozzáadni széles tudású, nagy sávszélesség igényű kártyák kiszolgálásával.
A Sonnettech Echo II DV Thunderbolt Expansion System két darab x16 PCIe foglalatot tartalmaz, és a megfelelően stabil tápellátás érdekében 400 Wattos tápegységgel rendelkezik, amely a PCI Express foglalatokon túli táp mellett 75 Watt teljesítményt nyújt a csomagban mellékelt külső tápkábelek segítségével. Külső alatt a szakma azt érti, hogy a kártyán kívül található, a kártya speciális csatlakozóján ad tápot, de természetesen a ház belsejében található, kívülről nem látszik. A külső foglalat képes befogadni kettő darab, teljes hosszúságú, teljes szélességű, normál vastagságú kártyát, azt árammal ellátni a 400 Wattos tápegysége, a PCI Express 3.1 foglalat, valamint a mellékelt kábelek segítségével biztosított külső tápellátási lehetőség jóvoltából. Ezen kártyák saját Thunderbolt kapcsolaton keresztül kapcsolódnak a Mac-hez, vagyis mindkét kártya számára 2880 MB/s sávszélesség áll rendelkezésre, nem osztoznak az egy darab kapcsolaton.
A Sonnettech Echo II DV Desktop Thunderbolt PCIe foglalat…
A Sonnettech Echo II DV Rackmount Thunderbolt foglalat…
A Sonnettech Echo II DV a DuoModo termékvonalba is elérhető…
A Sonnettech xMac Studio termék is kiegészíthető Echo II DV egységgel…
A MacMag.hu 2002. február óta számol be a Mac világ friss híreiről. Régebbi írásaink a felnyíló menüből választhatók ki.
A MacMag.hu oldalt az
iJoe.hu Apple Kereskedés tartja fenn.
Cikkek, termékek a Mac világból:
Finder ismeretek ekönyv
Nagy részletességű, 51.000 szavas elektronikus kiadvány az Apple Books Store-ban a Finder felületről a macOS Ventura operációs rendszerre vonatkozóan.
Üdvözöljük a MacMag.hu lapján!
Ez a weblap az Apple technológiával kapcsolatos megoldásokat, oktatóanyagokat, termékeket és lelkes Macintosh felhasználókat ismertet a magyar Mac közösség részére.
Boot Camp és Windows 10 a Mac-en
Hány kijelzőt kapcsolhatok a Mac-re?
Apple videóadapterek kompatibilitása
Numbers: Képletek és függvények Aktuális szervizprogramok listája Apple termékek tisztítása
Ajánlataink:
Kapcsolat:
Birincsik József
Email: ijoe@ijoe.hu