Amikor az ITV Productions amellett döntött, hogy modernizálja az utómunka részlegét a yorkshire-i Leeds-ben, az ipar legmodernebb megoldását választotta a Final Cut Studio és az Xsan fájlrendszer formájában. A stúdió készíti a szigetországban népszerű Hearbeat és a The Royal című dráma sorozatokat.

Az ITV Productions több mint 50 éve alapvető szereplője a brit televíziózásnak, és működése során megannyi kiváló sorozatot készített, amelyek az évtizedek alatt nagy népszerűségnek örvendtek a brit televíziónézők körében. A sorozatok többsége itt, Leeds-ben készül, így a helyszínnek különösen nagy jelentősége van a televíziós műsorkészítés brit történelmében. Amikor 1968-ban a helyszínt kialakították, ez volt az első célzottan színes televízió Európában. Az újszerűség már akkor is jellemzője volt a helynek, és az aktuális vezetőség azóta is nyitott a legújabb dolgok meghonosítására.

2006-ban a cég úgy határozott, hogy a Final Cut Studio vágóprogramjának használata köré építi fel az utómunka részleget, amely öt teremből áll, és Xsan hálózat köti össze a gépeket, illetve kapcsolja hozzá a nagy kapacitású tárolóhoz, amelyet így egy időben képesek elérni a különböző szakterületek. "Amikor az Apple gépeit telepítettük, több mint 200 zárt rendszerű stábvolt a cégen belül" - teszi hozzá Mark Chaplin, a produkciós technikai vezető. "Így az Apple technológia igazi áttörés volt."

Mint az ITV plc szerződéses partnere, az ITV Yorkshire az Egyesült Királyság legnézettebb csatornájának a része. A Final Cut Studio meghonosítása a cégnél elsősorban a két népszerű zenés dráma sorozat, a Heartbeat és a The Royal készítéséhez történt. (A sorozatok a '60-as években játszódnak, így zenei és képi világukban ezt a korszakot jelenítik meg a brit képernyőkön.)

"Némi ideig teszteltük az Apple alapú rendszert" - mondja az offline szerkesztő, Gary Westmoreland. "Kezdeti kísérletként a Heartbeat egyik epizódját Final Cut Pro-ban készítettük el, amely sikerrel vezette be a programot az utómunka rendszerünkbe, és felülmúlta a korábbi megoldásainkat mind sebességben, mind lehetőségekben. Így döntöttünk mellette."

A cég négy teljes Final Cut Studio-val telepített Mac Pro munkaállomást vásárolt közvetlenül az Apple-től, és a brit videós piac Apple Solution Expert cége, az XTFX végezte a beüzemelést. A négy gépet összekötötték a 12,5 TB kapacitású Xserve RAID tárhely rendszerrel, amelyet Xsan fájlrendszeren át érnek el a kliensek. A rendszerbe további kilenc Final Cut Studio gép csatlakozhat be. Az Xserve RAID tárhely rendszerekhez négy különböző funkciókat ellátó Xserve csatlakozik, az egyik az Xsan meta adat szervereként kapcsolódik a rendszerbe.

A központi elérésű szerver révén egyszerre több stáb el tudja érni ugyanazt a tartalmat, és azt a bőséges zenetárat, amit az Music / Zene alkalmazásban tárolnak. Westmoreland elmondása szerint "mivel a drámák zenei alapúak, nagyon sok idő volt a CD-ket elővenni, és megkeresni a dalokat. Amikor az Xsan-ra áttértünk, az első lépés az volt, hogy 16500 dalt letöltöttünk az Music / Zene alkalmazásba a '60-as évekből, amelyekhez így minden stáb hozzáférhet. Könnyebben és gyorsabban tudunk belehallgatni a dalokba, mint korábban, és ha egy zenére szükség van, csak belehúzzuk a Final Cut Pro-ba az Music / Zene alkalmazásból. Ezzel minden rugalmasabbá válik."

"Most közel egy év távlatából is nagyon megbízhatónak bizonyul az Xsan rendszer, és jó befektetésnek véljük. További 21 TB videó tárhelyet és 3,5 TB zene tárhelyet fogunk a rendszerbe kapcsolni három új Xserve RAID formájában a közeli jövőben." Az Xsan egyik előnye, hogy igen könnyedén van lehetőség a tárhely növelésére az idők folyamán. Mivel egy produkció tárhely igénye csak növekszik, ez egy igen fontos képesség.

A rendszer sikere nyomán áprilisban két újabb egység kapcsolódott be a munkába a yorkshire-i stúdióban, és a műsor digitális minőségén is javítottak. "Átálltunk a tömörítetlen SD forrásanyagra, és a dolog szépsége, hogy a Final Cut Studio pont ugyanúgy működik, ahogyan korábban. Nem volt fennakadás a nagyobb méretű fájlok miatt."

Lance Tattersall, az ITV Productions produkciós igazgatója elégedett a jelenlegi rendszerrel, mint mondja: "A Final Cut Studio mára egy érett rendszerré vált, ami jól működik. Különösen előnyös, hogy nem egy zárt architektúráról van szó, hanem egy nyitott és olcsón fejleszthető rendszerről."

Forrás: Apple.com Pro rovat (UK)

 



 


     Keresés a lap tartalmában a Google motorja segítségével: