Egy kevés Stevie Nicks vokál, némi magával ragadó tánc ritmus és egy Power Mac G5. Az eredmény? Egy progresszív house stílusú dal, amely egyaránt kellemes élmény a léleknek és a lábaknak is. A "Dreams" című legújabb dal talán a legjobb példa arra, hogy a Deep Dish nevű együttes miként képes jól vegyíteni az elektronikus stílust a pop/rock témákkal. Ez a negyedik kislemez a "George Is On" című album dalaiból, ami egy jó áttűnés az elvarázsolt klub zene és a pop zene között. Ebben igazából kevés újdonság van a zenekar részéről, akik (Ali Shirazinia és Sharem Tayebi) az elmúlt 15 évben is hasonló stílusban alkottak zenéket. Mindössze a technika változott: az együttes most már Logic Pro-t használ a felvételek, komponálás és mixelés minden területén.
"Az egész albumot Logic segítségével készítettük. A 'Say Hello' volt az első dal, amivel megjelentünk az albumról, és ez volt az első olyan szám is, ami teljes mértékben Logic Pro-val készült. Két Grammy-re jelölték."
A Deep Dish és Matt Nordstrom hangmérnök a 'George Is On' című albumot a páros Wshington D.C.-ben található stúdiójában készítették el, és igen nagy sikert aratott széles körben. "Jó példa arra, amikor egy zene táncolható, de eléggé jól szól pop vagy rock kategóriában is" - mondja a duó egyik tagja. "A tökéletes egyensúlyt keressük."
A legtöbb elektronikus tánczene számítógépeken készül szoftveres vagy külső hardveres eszközök segítségével. A Deep Dish ezt másképp közelíti meg, és akusztikus hangszereket használnak, amikhez jó ötleteket alkotnak. "Általában úgy dolgozunk, mint egy unplugged előadás. Gitárok, énekhangok és néhány alapelem használatával készítünk el egy dalt. Ha a dal úgy is jól szól, akkor az biztosan egy jó dal - pusztán az énekhang és az akusztikus gitár által."
Ezek az alap ötletek és hangok a Logic Pro-ba kerülnek, és egy új digitális környezetben fejlődnek tovább. "Így megvan a dal szíve, és a számítógépen ezt tovább lehet fejleszteni újabb ötletekkel." Ezeket az ötleteket széles körű szoftveres hangszer és hangminta gyűjtemény segíti kibontakozni. Másfél évtized alatt rengeteg anyag gyűlt össze, amelyek egy része régi ZIP meghajtókon található. A Deep Dish sosem utazik zeneanyagok nélkül, és persze a PowerBookok sem maradnak otthon, hiszen az alkotás nem állhat meg vonatokon vagy repülőgépeken sem.
Ezek a fajta hirtelen ötletek késztették a duót arra, hogy otthoni stúdiót építsenek. "Ezek a hajnali inspiráció bevillanások általában nagyon jók, és az otthoni stúdió és a Logic Pro segítségével nem vesznek el. Ez a könnyű alkotás és felvétel azt teszi lehetővé, hogy sokkal több zenét alkossunk, és sokkal többet kísérletezhetünk különböző hangzásokkal."
A Dubfire néven is ismert Ali Shirazinia azt mondja, hogy a szoftver és hardver kínálat növekedésével a zenész olykor elveszik a technológia lehetőségei között."Túl sok minden van. A túlzások helyett inkább le kell bontani a dalt a legegyszerűbb elemeire. Ha azok is tetszenek, akkor érdemes vele foglalkozni. A zenészek néha inkább a technológiára építenek, és nem az ötletekre, de azok a dalok nem is lesznek jók."
A Deep Dish mindig is épített a technológiára, de sosem hagyta, hogy a zene útjába álljon. Ezért választották a Logic Pro-t és a Mac-et. "A legfontosabb feladata a számítógépnek a zenélésben, hogy a lehető leggyorsabban lefordítsa a fejedben lévő ötleteket adatokká. A Mac és a Logic ebben nagyon jó."
A 'Dreams' című dal feldolgozása úgy született, hogy a Deep Dish éppen egy háttérzenét alkotott egy énekesnek 'Bored' (unottan) címmel. Az énekes a zenére a Fleetwood Mac együttes 'Dreams' című dalát kezdte énekelni, és ez együtt tökéletesen hangzott. "A hasonlóság lenyűgöző volt. Készítettünk egy felvételt a saját zenénkből és elküldtük Stevie Nicks-nek. Le volt nyűgözve, és felajánlotta, hogy ő maga felénekli a dalt. Lelkes volt, hogy egy szinte teljesen új műfajban elkészült régi dalát mutathatja be egy újabb generációnak."
A Deep Dish ekkor Los Angeles-be utazott, hogy ott felvegye a dalt Stevie Nicks vokáljával a The Village nevű, tisztán Mac alapú stúdióban. Ekkor készült el a 'Dreams' végleges verziója a négy résztvevő közös munkájaképp. "Velünk voltak a PowerBookok, és mindent összeraktunk a Logic-ba" - mondja Dubfire. "Az egész szerkesztés és hangmérnöki munka ott, a stúdióban készült el. Sok-sok zenei sablont kipróbáltunk, és Stevie is nagyon sokat segített az arányok eltalálásában. Nem kellett hozzá nagy és drága stúdió. A laptopjainkon el tudtuk végezni az egész munkát: a PowerBook önmaga volt egy szórakoztató központ."
A duó a továbbiakban is szeretné tartani magát a stílushoz és a színvonalhoz. Mint mondják, "hamar megununk egy-egy dalt, úgyhogy hamar elkezdünk valami másfélén dolgozni, és ezért tudunk mindig új dalokat csinálni. Még nem tudjuk, mikor adunk ki új albumot, de az egészen biztos, hogy a Logic Pro-nak nagy szerepe lesz benne."
Deep Dish az iTunes Music Store-ban
A Deep Dish weblapja
Forrás: Apple.com
Keresés a lap tartalmában a Google motorja segítségével: