Alig hogy az Apple bemutatta a Switch reklámok egyik újabb darabját, ahol egy tizenéves lány elmondja, miként falta fel az apja Wintel PC-je a házi feladatát, és tért át egy PowerBookra, máris weblapok sokasága kezdett el foglalkozni a szereplővel, Ellen Feiss-szel, aki szerintük "be volt lőve" a forgatáskor, mert látványosan lassan és furcsán beszél, a szemei pedig enyhén pirosas árnyalatúak.

A reklám tényleg figyelem felkeltő - ez volt az első és egyetlen Switch reklám, amit letöltöttem, mert szemmel láthatóan különleges volt -, a nemzetközi szaksajtó pedig azzal van elfoglalva, hogy ez árt az Apple-nek vagy használ.

Ellen Feiss hirtelen egyfajta szupersztár lett, van már hivatalos rajongói klubja az Egyesült Államokban és Németországban is, háttérképeket lehet letölteni róla, messze kimagasló mennyiségben töltötték le a Switch videóját, és olyan nagy tekintélyű lapok is cikkeztek róla, mint a New York Time, a Los Angeles Times vagy a webes Wired magazin. Nemzetközi fórumokon lehet olvasni olyan írásokat, miszerint egyeseket ő inspirált a Mac-re való áttérésre, van aki szerint rendkívül szexi, egyesek arról írnak, hogy mennyire élvezik a szemléletes és kifejező beszédét, és persze van, aki az Apple elleni kicsinyes támadásokra használja fel a sztorit, miszerint az Apple a drogozást érti a másként gondolkodás alatt.

Ellen szülei egyébként cáfolták, hogy lányuk drogozott volna, az Apple azt mondja, nem rá tartozik a dolog, az internetes közösség pedig aktívan nyúzza a témát. Errol Morris, a film rendezője azt nyilatkozta, hogy kora reggel forgattak, és emiatt lehet pirosas Ellen kék szempárja, a lassú és különlegesen hangsúlyozó beszéd pedig az aktuális amerikai tinidivat.

A legfőbb kérdés persze az, hogy árt vagy használ az Apple-nek az Ellen Feiss jelenség, mint ahogy már elhangzott. A New York Times azt írja, hogy kifejezetten szerencsés dolog, hogy ilyen hatalmas tömegeket mozgat meg a reklám, mert több és több emberhez jut el az üzenet: Switch, a Wired.com viszont morális oldalról közelíti meg a dolgot, és azt mondja, nem tesz jót az Apple-nek, ha egy drogtól tompa tudatú - vagy legalábbis sokak által úgy látott - lány próbálja meggyőzni a közönségét.

Persze mindenki maga dönti el, hogy mi a véleménye a témáról, egy azonban biztos: Mac-re mindenképp érdemes áttérni, és akármelyik Mac-esnek lehetne rajongói oldala!



 



 

     Keresés a lap tartalmában a Google motorja segítségével: