Jim Jordan Mac-je nem kis mázlista: a divatfotós Power Macintosh számítógépe olyan hölgyek igazán közeli képeit láthatta, mint Drew Barrymore, Alicia Silverstone vagy Charlize Theron.
Amikor Jordan épp nem modelleket vagy színésznőket fényképez, Malibu (CA) stúdiójába visszavonulva Adobe Photoshop segítségével tökéletesíti a fényképeit a Mac-jén.
A grafikus program remek retusáló lehetőségei révén eltávolítja az apró bőrhibákat és megszabadítja a sztárokat az elálló hajszálaktól.
Jim Jordan sminkelőként kezdte a karrierjét a '80-as években olyan sztárok között, mint Ferrah Fawcett vagy Jane Seymour. Mivel a hobbija már gimnáziumban is a fényképezés volt, így gyakorta készített képeket azokról a színészekről, akikkel dolgozott. Ezek a fényképek győzték meg a sztárokat, akik egyre többet kértek fotókat Jordantől.
1993-ra már divatlapok és magazinok számára készített fényképeket a szakember, aki azért nyitott a számítógép felé, hogy lépést tartson a határidőkkel. Már az első választás is jónak bizonyult: egy Power Macintosh G3 kapcsolódott be a munkafolyamatba.
Kezdetben a Mac feladata alapvetően az archiválási és nyomtatási munkák elvégzése volt, de hamar elcsábította Jordant a Photoshop.
„A Photoshop teljes mértékben megváltoztatta a munkastílusomat, olyan dolgokra kezdtem figyelni, amire korábban nem." Ez pedig jobb eredményhez és több lehetőséghez vezetett, miközben lerövidítette az utat a fényképezés és a nyomda között.
Jordan kedvenc eszköze a Photoshopban a gyógyító ecset (Healing Brush), amely úgy javítja ki az arcbőr apró hibáit egy más területről származó mintával, hogy színben és kontrasztban az eredetihez igazítja a mintát. Erről a megoldásról bővebben is olvashatsz ide kattintva.
Mivel a digitális fényképezőgépek még nem érik el azt a sebességet, mint az analóg társaik a képfájlok mentési procedúrája miatt,
Jim Jordan egyelőre nem váltott analógról digitálsra, hiszen a divatfotózásnál sokszáz kép készül néhány perc alatt ugyanarról a témáról.
„Az első hat kocka értéktelen, az alatt felmelegszik a téma. A 7., 8., 9., 10, 12., 15. és 20 kocka az, amik mindig tökéletesek." A digitális képek sokkal részlet gazdagabbak, de ez jóval több utómunkát jelent ilyen mennyiségnél.
„Amikor digitális technikával dolgozok, külön figyelmet kell szentelnem annak, hogy a smink tökéletesen hibátlan legyen." Mint kiderül, Jordan tesz kisebb-nagyobb kitérőket a digitális fényképezés irányába, és egyre több ügyfélnek is külön igénye ez a fajta fényképezés. A Mac ezen a téren is kitűnő társ.
Forrás: MacAddict Magazin (Secrets of the Pros)
Keresés a lap tartalmában a Google motorja segítségével: