Az üzleti életben a kapcsolatoknak nagy jelentősége van - senki más nem érti ezt jobban, mint a LinkedIn. A cég alapítói, Reid Hoffman és Jean-Luc Vaillant az első professzionális közösségi hálózatot hozták létre azzal a céllal, hogy lehetőséget adjanak az embereknek a meglévő üzleti kapcsolataik rendszerezésére és megerősítésére. A LinkedIn titka a hat fokos szeparálás filozófiája, amelynek lényege, hogy az összes embert magában foglaló körben hat fokonként alakulnak ki átfedések az üzleti életben. Ez a megközelítés segít abban, hogy az emberek könnyen megtalálják egymást, és a tapasztalatok szerint meg is találják. A LinkdIn az egyetlen internetes hálózat, amely több mint 40 millió tapasztalt szakembert kapcsol össze több mint 150 iparágban.
99% Java, 100% Mac
A minimális vizuális tartalmat és figyelem elvonó megjelenést tartalmazó LinkedIn tökéletes helyszín azon üzletembereknek, akiknek nincsen pocsékolni való ideje. A háttérben kiváló mérnökök és szoftver fejlesztők tartják mozgásban a weblapot, hogy az dinamikus és hasznos maradjon. Annak érdekében, hogy a cég kedvező versenypozícióját fenntartsa, nagy teljesítményű hardverre volt szükség a háttérszoftverek megírásához, teszteléséhez és telepítéséhez. A LinkedIn filozófiája így: a fejlesztések 99%-a Java és a munka 100%-a Mac gépeken zajlik.
A cég minden új mérnöke vagy szoftver fejlesztője kap egy csúcs kategóriás Mac Pro asztali munkaállomást a legújabb processzorokkal és kellően nagy mennyiségű memóriával, természetesen az Apple LED kijelzőjével, illetve egy MacBook Air vagy MacBook Pro gépet a mobil munkához. A LinkedIn aktívan hirdeti, hogy minden munkához Mac-et használnak, és Vaillant szerint a Mac faktor komoly vonzerő, amikor új kollégákat keresnek.
„A mérnökeink számára standardizáltuk a Mac rendszereket“ - mondja Vaillant, aki a technológiai vezető a cégnél. „A kollégák többsége UNIX háttérrel érkezik, és mivel a macOS egy UNIX operációs rendszer széleskörű Java támogatással és nyílt forráskódú fejlesztői eszköztárral, így a Mac számunkra a legrövidebb út. A fejlesztőink szükség eseténa VMWare Fusion segítségével el tudják érni a Linux operációs rendszert is, és szükség esetén Linuxos fejlesztéseket is tudnak végezni.“
Közösen dolgozni - jobban
A szikla szilárd fejlesztői környezet csak az egyik szempontja volt a Mac kiválasztásának. A LinkedIn csapatánál alapvető szempont a párbeszéd a grafikai tervezők, termékmenedzserek, programozók és egyéb kollégák között. „A Mac minden elterjedt alkalmazást és formátumot támogat, beleértve az Adobe Creatve Suite csomagot, illetve a Microsoft Office-t, amely révén a különféle szakterületek könnyedén tudnak egymás között állományokat cserélni, egymás munkáját kiegészíteni.“
A macOS és annak Server változata szintén tartalmaz beépített kollaborációs eszközöket. A mérnökök kedvence az iChat, amely révén a mérnökök pillanatok alatt konferenciákat hozhatnak össze akár távoli kollégákkal is. „Még ha éppen otthon is dolgozik valamelyik kolléga a kései vagy korai órákban, gyorsan kapcsolatot tudunk teremteni az iChat segítségével, megosztunk képernyőfotókat, megbeszéljük a részleteket, és máris folytatódhat a munka“ - mondja Mike Jennings, a cég információ technológiai vezetője.
Integráció változatos környezetbe
A Mac gépek vegyes környezetbe való beillesztésének alappillére a macOS Server Open Directory szolgáltatása, amely révén a címtár információ egy központosított helyen tárolódik, és a Mac és PC felhasználók Kerberos titkosítás (SSO) révén hozzáférhetnek a levelezésükhöz és naptáraikhoz. „A macOS Server a Microsoft Active Directory technológiáját is támogatja, így a cég Windows-os felhasználói is csatlakozni tudnak hozzá.“
A Mac használata a LinkedIn háza táján túlhalad a fejlesztői divízión, ahol 100%-os a részesedése. A cég egyéb dolgozói - termékmenedzserek, vezetők, grafikusok - a foglalkoztatással kiválaszthatják, hogy mely platformot kívánják használni. Ezáltal a dolgozók 68%-a Mac felhasználó, amely jelentősnek mondható, ha azt is beleszámítjuk, hogy a cég telefonos segítő szolgálata teljes mértékben PC alapú.
„Azon kollégák közül, akik megválaszthatják, hogy mely platformon szeretnének dolgozni, közel 70% a Mac-et választja, mert kedvelik a minőséget és eleganciát“ - mondja Jennings.
A Mac - klienstől kiszolgálóig
A Mac a LinkedIn minden tevékenységében alapvető, legyen szó levelezésről vagy csevegésről, szoftver fejlesztésről vagy grafikai munkáról, üzleti kapcsolattartásról vagy marketingről. A dolgozók emellett bekapcsolódhatnak különféle oktató és informáló célú videó folyamokba, amelyeket a cég belső intranet hálózaton sugároznak. A Tech Talks nevű műsorok célja az alkalmazottak ismereteinek szélesítése, jobb rálátás kialakítása, és a tartalom Mac és PC mellett elérhető iPod, iPhone és iPad készülékekre is. A háttérben az Apple szerver megoldásai állnak, például a QuickTime Streaming Server, illetve a Podcast Producer. A cég beruházott több Xserve rendszerbe a tárhely szolgáltatások megoldására, így kiemelt felhasználója az azóta már megszűnt termékvonalnak.
A cég még a recepción is Mac mini modelleket használ pusztán praktikussági okokból.
Az IT vezető álma
Jennings elmondása szerint a Mac gépek adminisztrálása fájdalommentes. Az Apple Remote Desktop program használatával lehetőség van egy helyről figyelni, frissíteni, karban tartani a cég összes Mac gépét, és nincsen szükség technikai támogatást nyújtó stábra. A LinkedIn emellett a JAMF Caspter Suite csomagját is használja, hogy a meglévő rendszereket frissítse, illetve lemezképeket készítsen aktuális állapotokról egy esetleges hiba esetén történő leggyorsabb visszaállításra.
A LinkedIn számára a Mac alapvető eleme a vegyes számítógépes környezet hatékony fenntartásának, hasznos technikai és kollaborációs eszközöket kínál a dolgozóknak, hogy a munkájukra tudjanak koncentrálni. Eközben a rendszer munkára bírása nem igényel különösen nagy erőforrásokat. „Az üzembe helyezés és technikai támogatás szempontjából a Mac alapú rendszer egy IT vezető álma“ - mondja Jennings. „Örömmel látnék a LinkedIn minden asztalán egy Mac gépet.“
Forrás: Apple.com
Keresés a lap tartalmában a Google motorja segítségével: