Az Apple eltökélt szándéka volt, hogy forradalmasítsa a módját annak, ahogyan bizonyos igazolványokat, jegyeket, bankkártyákat tárolunk és használunk. A funkció alapvetően az iPhone készülékhez fejlődött ki, és a Mac alatt inkább egyfajta adaptációja jelent meg, de ez nem csökkenti a törekvés érdemeit. A Wallet / Tárca nevű megoldás képes arra, hogy a birtokunkban lévő bankkártyákat hozzáadjuk, és aztán az Apple Pay-t támogató weboldalakon az Apple által alkalmazott fizetési és hitelesítési rendszeren keresztül fizessünk akár az ujjlenyomatunk használatával a Touch ID képességű Mac gépeken, vagy az Apple Watch felhatalmazásával, ha azt összekapcsoltuk a Mac géppel.



A Mac alatt a System Settings / Rendszerbeállítások program Wallet & Apple Pay / Tárca és Apple Pay felületén találjuk az ezzel kapcsolatos beállításainkat. A Mac természetesen nem tartalmaz a Wallet / Tárca kapcsán az iPhone készüléken releváns repülő- vagy hajójegyet, klubkártyákat, szállodai foglalást, múzeumi belépőt, kedvezmény kártyát, mivel nem jellemző, hogy a Mac-et felnyitnánk ilyen helyen a hitelesítés érdekében. Éppen ezért a bankkártya hozzáadásra és tárolásra van rendszeresítve.

Debit vagy hitelkártyát az Add Card… / Kártya hozzáadása… gombra kattintva tudunk felvenni, amennyiben az iPhone készülékről még nem szinkronizálódott át ez a tudás. Ha bármely más eszközön már használunk bankkártyát Apple Pay-re, akkor az itt megjelenik majd.



Amennyiben több Apple Pay kompatibilis kártyánk van, azokat fel tudjuk venni ezen a felületen, és lentebb a Default Card / Alapértelmezett kártya menüből ki tudjuk választani azt, amelyet a weblapokon az Apple Pay fizetés esetén használni kívánunk.

A felület képes arra is, hogy olyan kártyákat felvegyen, amelyeket már használtunk a Safari böngészőben, és amelyeket az Auto-fill / Önműködő kitöltés funkció tárol el a Keychain Access / Kulcskarika-elérés program adatbázisában.

A kártyákon túl a felület alsóbb részén a rendelési adatainkat érhetjük el, vagyis egy szállítási címet, email-címet és telefonszámot. Itt alapvetően az Apple irányából eltárolt rendelési címeket láthatjuk, vagyis ha már vásároltunk az internetes Apple áruházból, akkor az ott használt szállítási címeket találjuk meg itt. A menü legalsó pontjában lehetőség van új címet is felvenni, ahogyan az email-címet és a telefonszámot is módosíthatjuk.

További beállítás az Apple Pay előnyben részesítése: ennek előnye, hogy nem kell a bankok olykor bonyolult, mobiltelefont is igénylő hitelesítési metódusait alkalmazni, hanem egyszerűen az ujjlenyomatunkkal tudjuk végrehajtani a fizetést egy-két lépésben.



A felület képes arra is, hogy a rendeléseink történetét, előzményeit eltárolja a Wallet / Tárca felületén, hogy azokat átlássuk. Itt természetesen az Apple-től teljesen független, de Apple Pay segítségével fizetett rendeléseink listája jelenik meg.

© MacMag.hu | Birincsik József





 


     Keresés a lap tartalmában a Google motorja segítségével: