Bill Ingalls irodája olyan régiségekkel van tele, amelyek néhány évtizeddel ezelőtt az amerikai űrprogram indulását örökítették meg a világ számára. Ezeket a régi fényképezőgépeket, lencséket, állványokat a NASA első fényképésze, Bill Taub használta, aki 1958-tól 1975-ös nyugdíjba vonulásáig fényképezte az űrporgram legfontosabb pillanatait.
Ingalls, aki korábban a pittsburgh-i Robert Morris Egyetem televíziótani professzora volt, 1989-ban került a NASA-hoz, hogy a több mint 50 ezer képből álló gyűjteményt gondozza. Röviddel a munkája kezdete után hatalmasok lábnyomába léphetett: a NASA fényképészévé vált, hogy képekkel mondja el az űrkutatás izgalmas mozzanatait.
Manapság a világot járja olyan témákat dokumentálva, amelyek nem tartoznak szorosan a NASA fényképész csapatának munkája közé: 1991-től az Egyesült Államok és Oroszország közötti együttműködés eseményeit fényképezte Ingalls, amelyet a nemzetközi űrállomás üzembe helyezéséért tettek. „Onnantól kezdve fényképeztem az eseményeket, hogy elkezdődtek a tárgyalások az együttműködés lehetőségéről." Ingalls örökítette meg Norm Thaggard utazásának részleteit is, aki az első amerikai volt az egykori MIR űrállomáson.
Az űrsiklók (Space Shuttle) indulásakor Ingalls feladata volt, hogy az eseményen jelen lévő hírességeket, képviselőket és a Fehér Ház tagjait fotózza - párhuzamban a kilövéssel, amelyet ezer másik fényképész is dokumentál. A fényképezés mellett Ingalls régi feladatát sem adta fel, vagyis továbbra is kezeli a NASA fénykép archívumát is, amely szervezéséhez és tárolásához Macintosh technológiát használ. "Az első dolog, amikor elvállaltam a munkát, hogy vásároltam egy Mac-et és a FileMaker Pro adatbázis szoftvert, amivel a fényképek és a személyek adatait is nyilván tudjuk tartani."
A fényképek archiválását végző csapat öt Mac Pro számítógépet használ az Adobe Photoshoppal. Munkájuk során negatívokat szkennelnek, másolatokat nyomtatnak, és rendszerezik a hatalmas fénykép anyagot.
Ingalls néhány éve digitálisan kezdett fényképezni, miután a technika elérte azt a színvonalat, amit a korábbi analóg megoldások nyújtottak. „A kilövéseknél a fényképező másodpercenként öt képkockát rögzít, ez 20 vagy 40 képkocka sorozata. Ehhez gyors fényképezőgép szükséges." A fényképeket Ingalls saját MacBook Pro mobil számítógépére tölti át, amelyeket az iPodjára archivál biztonsági másolatként.
Amikor a képeket a világ számára meg szeretné mutatni, Ingalls az Apple .Mac HomePage szolgáltatását használja, amely egyszerűen és gyorsan készít weblapot a Photos / Fotókban tárolt képekből ízléses stílusokban és egyedi képaláírásokkal. Ez különösen hasznos volt Oroszországban, mivel biztonsági okokból a NASA FTP oldalát nem érhette el, ám az iCloud révén egyszerűbb és szebb módon tudta megmutatni a világnak - köztük az űrhajósok családjának - a képeket. Egy FTP lap egyszerűen nem szexi, és le kell tölteni minden képet, hogy megnézhesd. Az iCloud oldal gyorsan elkészül, és tetszetős a megjelenése, és egyedi letöltések helyett egy bemutató oldalon nézhetik meg a képeket az érdeklődők. Mivel nem vagyok webdesigner, a sablonok is nagyon jól jönnek."
Bill Ingalls weblapját ide kattintva tekintheti meg!
„Úgy érzem, nagy felelősséggel jár a munkám. Meg kell örökítenem és be kell mutatnom dolgokat ezreknek, akik nem lehetnek jelen ezeken az eseményeken. Az életem egyik célja a bolygón, hogy hátrahagyjak az utókornak néhány olyan képet, amit az eljövendő generációk is értékelni fognak."
A cikket Nancy Eaton írta az Apple számára.
A fényképek Bill Ingalls tulajdonát képezik.
Keresés a lap tartalmában a Google motorja segítségével: